Rozcestník

Veřejná prostranství – Městský park - I. etapa

"Obnova městského parku ve Šlapanicích – 1. etapa"

Aktualizováno dne 30. 5. 2022

Městský park Riegrova je jedním z nejoblíbenějších a také nejvyužívanějších odpočinkových míst ve městě. Stávající podoba parku neposkytovala návštěvníkům dostatečný komfort při jeho užívání, proto bylo rozhodnuto o postupné obnově parku.

V I. etapě byly ubourány amfiteátrové stupně  a upraveny tak, aby nabízely posezení doplněné také variabilními dubovými hranoly a ocelovými křesly. Půdorysný tvar  amfiteátru byl zachován, touto úpravou byly ze stěn vytvořeny lavice. Tyto opěrné stěny vytvářejí hranu mezi úrovněmi amfiteátru a zároveň slouží pro sezení diváků. Prostor mezi stěnami byl zatravněn pobytovými štěrkovými trávníky.  Ve vrchní části byl založen habrový živý plot jako předsadba stávající opěrné zdi a osázeny popínavé rostliny.

Vybavení parku bylo obohaceno novými sedacími prvky. Jsou trojího typu: statické, polo-mobilní a mobilní. Statické prvky tvoří lavičky, které byly doplněny na místa se zajímavým výhledem. Polo-mobilní jsou dlouhé dubové hranoly ve spodní části, jejich přesun je možný pomocí paletového vozíku. Mobilní prvky tvoří křesla z ocelových profilů, které mohou návštěvníci přesouvat dle vlastního uvážení.

V těsné návaznosti na zpevněné asfaltové plochy byly plochy trávníku nahrazeny ve vyznačené míře plochou MZK (mlatové plochy) a dlažby.


Dodavatel: Společnost pro obnovu parku ve Šlapanicích (zastupuje Stavby Vanto, s.r.o.)
Kontaktní osoba: Ing. J. Lepltleplt@slapanice.cz
Autoři návrhu: Ing. arch. L. Šušlíková, Ing. arch. R. Balog z ateliéru Ing. arch. Z. Sendlera.

 

Navazující etapa: Dům v parku 

Termín

10. 1. – 26. 5. 2018

Cena

3.700.746,00 Kč vč. DPH

Dokumenty

Fotografie

ZPĚT NA Veřejná prostranství

STAV PROJEKTU

Zahájení
Záměr / studie
Realizace
Ukončení

Legenda

  Nezahájeno.      
  Právě probíhá.    
  Ukončeno.

Vložit dotaz tužka

Kategorie

  • Budovy
  • Cukrovar (ICEC)
  • Doprava
  • Místní komunikace
  • Školství
  • Veřejná prostranství
  • Životní prostředí
  • Ostatní
49.169 16.728 14
Top